Automatyczna krata sklepowa

Rolowane kraty są podstawowym i najczęściej stosowanym zabezpieczeniem do wszelkiego rodzaju obiektów handlowych. Niemal całkowicie odcinają bowiem dostęp do przestrzeni sklepu czy punktu, przede wszystkim w galeriach handlowych o dużym natężeniu ruchu, aczkolwiek nie należą do kosztownych czy skomplikowanych zabezpieczeń.

Wytrzymałe stalowe kraty zabezpieczające

wysokojakościowa krata rolowanaKraty rolowane są najczęściej montowane powyżej linii wejścia na teren punktu, lub też tuż za głównymi drzwiami wejściowymi, jeśli takowe są obecne. Opuszczane są za pomocą prostego mechanizmu elektrycznego, który sterowany jest poprzez panel, umieszczony najczęściej tuż obok prowadnicy rolety. Każda wysokojakościowa krata rolowana jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję, mimo niewielkiej wagi i lekkiego stopu stali z jakiego wykonywane są segmenty. Nie potrzebuje więc dużego nakładu pracy, poświęconego na konserwację i zazwyczaj może być używana przez cały czas funkcjonowania punktu w którym jest zainstalowana. Najprostsze kraty sterowane są ręcznie, aczkolwiek bardziej rozbudowane zabezpieczenia pozwalają na zdalne opuszczanie krat za pomocą pilota, lub też zaprogramowanie godziny w której kraty mają być samoczynnie opuszczane. Blokada mechanizmu zapobiega możliwości podniesienia lub opuszczenia krat bez użycia mechanizmu, i tym samym minimalizuje możliwość jego uszkodzenia.

W razie potrzeby kraty mogą być jednak ręcznie opuszczane, przy użyciu klucza na wysokim stylisku, dołączanego do każdego zestawu krat. Większość krat wykonuje się na zamówienie, gdyż muszą być dopasowane do wymiarów framugi, nad którą mają zostać zamontowane. Sekcje krat mogą być natomiast szybko wymienione, najczęściej za pomocą najprostszych ręcznych narzędzi dostępnych w każdym sklepie.