Jak dbać o ciągnik?

 

Maszyny używane na gospodarstwie rolnym są narażone na wiele różnego rodzaju szkodliwych czynników środowiskowych. Szczególnie bardzo negatywnie oddziałuje na nie wysoki poziom zapylenia, gdyż może to doprowadzić do bardzo szybkiego uszkodzenia silnika. Na szczęście są sposoby aby uchronić się przed tego typu sytuacjami.

Jaki filtr do maszyny rolniczej wybrać?

filtry do maszyn rolniczychMaszyny rolnicze są chyba jedynymi z tych, które pracują w najbardziej szkodliwych warunkach. Wynika to z faktu, ze często są one niewłaściwe przechowywane a na polach często mamy do czynienia z wysokim zapyleniem – wszystkie te czynniki mogą bardzo negatywnie odbić się na tego typu maszynach. Na szczęście są już znane sposoby na to, aby skutecznie o te maszyny dbać, a są nimi bez wątpienia filtry do maszyn rolniczych. Mowa tu wszelkiego rodzaju filtrach, zarówno tych chroniących silnik maszyny, jak również tych, które dbają o bezpieczeństwo i komfort pracy operatora danej maszyny. Te pierwsze to oczywiście filtry hydrauliczne czy też filtry powietrza, których rolą jest zatrzymywanie na swojej powierzchni wszystkich szkodliwych cząstek, które dostając się do tłoka silnika bardzo szybko doprowadziłyby do jego zatarcia. Te drugie to tak zwane filtry kabinowe, stosowane szczególnie w ciągnikach. Dzięki nim operator danej maszyny rolniczej jest odseparowany od wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby być groźne dla jego życia, lub też utrudnić danemu kierowcy widoczność podczas pracy. Przy wyborze filtrów najważniejsze jest, aby wybierać te w pełni kompatybilne z nasza maszyną rolnicza.

O maszyny rolnicze bez wątpienia trzeba odpowiednio dbać, aby mogły one bezproblemowo działać przez długi czas. Szczególnie istotne jest dbanie o to, aby wysokie zapylenie na polach nie wpływało negatywnie na stan techniczny maszyny, co można osiągnąć kupując odpowiedni filtr.

Więcej o naszej firmie można przeczytać na https://motrol.pl/