Jakie powinny być odpowiednie kontrbigi?

Kontrbigi to nic innego jak odpowiednio wyprofilowane listwy z tworzywa sztucznego, które wykorzystuje się w niektórych gałęziach przemysłu. W zależności od potrzeb i zastosowania na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu produktów. Najważniejsze jest jednak to, aby podczas zakupu zwrócić uwagę na ich parametry techniczne i dokonać odpowiedniego wyboru.

Cechy charakterystyczne listew zabezpieczających

kontrbigPrzed zakupem warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane poszczególne listwy. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu tworzywo sztuczne, jednak na rynku dostępne są także produkty wzmocnione stalowymi wkładami. Można je stosować wszędzie tam, gdzie przewidywana jest możliwość wystąpienia dużych sił zewnętrznych. Oprócz tego podczas zakupu warto zapoznać się z parametrami określającymi wytrzymałość detali. Duża odporność na uderzenia przekładać się będzie na większą wytrzymałość elementów i ich dłuższą żywotność. Dodatkowo każdy kontrbig wyróżnia jego wielkość. Dzięki temu można dopasować elementy do każdej pracy. Aby jeszcze lepiej ułatwić stosowanie tych elementów producenci wprowadzają na rynek kontrbiki w różnych kolorach. Mnogość barw pozwala na lepsze dopasowanie elementów i ich rozróżnianie bez konieczności dokładnego zaznajamiania się z ich specyfikacją techniczną.

Jeśli kontrbigi zapewniają stabilność, są trwałe i przede wszystkim odpowiednio przylegają do powierzchni elementu możemy mieć pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru. Dla wielu przedsiębiorców nie bez znaczenia jest także cena produktów. Warto jednak pamiętać, że kierowanie się cena nie zawsze jest opłacalne – czasami droższe produkty są znacznie trwalsze. Dlatego najważniejsze jest to, aby odpowiednio zapoznać się ze specyfikacją techniczną detali.