Muliny z firmy ariadna

Od dzieciństwa lubiłam rękodzieło. Zajęcie to uspakaja mnie i sprawia mi wiele satysfakcji. Gdy mam gorszy dzień zawsze siadam w fotelu i wyszywam. W moim mieszkaniu mam wiele haftowanych obrazów o różnej tematyce powieszonych na ścianach.

Dobre jakościowo muliny 

mulina ariadnaPasją do haftu krzyżykowego zaraziła mnie moja mama. Sama w każdej wolnej chwili sięgała za kanwę i mulinę. Oprócz tego również robiła na drutach. Ja również próbowałam swoich sił w szydełkowaniu jednak nigdy nie byłam zadowolona z efektu końcowego. O wiele więcej satysfakcji miałam z wyszywania haftem krzyżykowym. Pamiętam gdy tuż przed świętami wielkanocnymi wraz z siostrą wyszywałyśmy trzy obrazki, które mama chciała oprawić aby stanowiły element dekoracyjny. Jeden z obrazów przedstawiający wędrującą małą żółtą kaczkę był przeze mnie wyszywany do ostatniej chwili. Pamiętam z dzieciństwa również że mama przywiązywała bardzo dużą wagę do jakości materiałów na których pracowała. Odpowiednia kanwa oraz mulina stanowiły podstawę każdego wyszywanego obrazu. Niezależnie od tego czy obraz był mały, czy duży mama zawsze wybierała sprawdzone przez siebie materiały. Szczególnie lubiła muliny z firmy ariadna, które były dostępne w wielu stacjonarnych sklepach jak i w internecie. Mulina ariadna cechuje się niesamowitą miękkością i gładką strukturą przez co doskonale przechodzi przez kanwę. Oprócz tego nici w mulinie łatwo się dzielą i mają ładny delikatny połysk. Występują też w bardzo dużej gamie kolorystycznej co pozwala zawsze na dopasowanie odpowiednich kolorów do naszego haftowanego obrazu. Jako że już długie lata wyszywam wiem, że złe dobranie muliny psuje końcowy efekt i często obraz nie prezentuje się tak jak powinien. Dlatego oszczędzając sobie dodatkowej pracy i wypruwania wybieram mulinę, która gwarantuje uzyskanie doskonałego końcowego efektu.

Każdy kto lubi robótki ręczne niezależnie od tego czy haftuje czy dzierga, wie jak ważne są odpowiednie materiały. W tego typu pracach nie tylko liczą się nasze umiejętności ale i materiały których używamy. Słabe jakościowo muliny mogą zepsuć nawet najlepszy haftowany obraz.