Najlepsze rowery elektryczne

Na naszych ulicach coraz częściej można spotkać elektryczne rowery. Jest tak, ponieważ są pojazdami, które doskonale sprawdzają się w mieście, jak i na długich trasach. Jednak pewnym problemem jest fakt, że ich zakup to spory wydatek.

Elektryczny rower trekkingowy

rowery elektryczne trekkingoweNa rynku mamy dostępne rowery elektryczne każdego rodzaju, w tym też trekkingowe. Co je wyróżnia? Przede wszystkim niska waga, dzięki czemu rower zachowuje zwrotność, a także zastosowanie aerodynamicznej konstrukcji ramy, co wydatnie pomaga przy wszelkiego rodzaju zjazdach. Na uwagę zasługuje oczywiście obecność silnika, który w przypadku trekkingowych rowerów elektrycznych musi być wyjątkowo mocny. Jest tak z uwagi na fakt, że tego rodzaju pojazdy wykorzystywane są z reguły w długich trasach, gdzie chwila odpoczynku zawsze jest w cenie. Zaletą rowerów elektrycznych jest też to, że potrafią bezproblemowo pokonać nawet strome wzniesienia i to z prędkością nie mniejszą niż piętnaście kilometrów na godzinę. Markowe rowery elektryczne trekkingowe to wydatek rzędu dziewięciu-dziesięciu tysięcy złotych, co nie jest kwotą wygórowaną, zważywszy, że mało znani producenci oferują swoje pojazdy niewiele taniej. Trzeba jednak zauważyć, że rowery elektryczne są dużo tańsze w sklepach online, szczególnie w czasie wyprzedaży; wówczas, starsze modele są oferowane w cenach o kilkanaście procent niższych niż w sezonie. W przeliczeniu na gotówkę jest to często nawet więcej niż pięćset złotych, a taka kwota, każdemu, rozsądnemu klientowi, na pewno robi różnicę.

Zakup elektrycznego roweru to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie tego rodzaju wspomaganie na dłuższych trasach. Dodać należy, że ich bateria jest bardzo wytrzymała więc wystarczy na przejechanie nawet osiemdziesięciu kilometrów – na jednym ładowaniu.