kolce przeciw gołębiom

Nietypowe zastosowania kolców przeciw ptakom

Kolce na gołębie służą, zdałoby się, bardzo oczywistym celom, to znaczy odstraszaniu od lądowania na naszych parapetach, balustradach, dachach i innych miejscach. Ludzkość nie byłaby jednak sobą, gdyby uznała, że to wystarczy. Kolce mogą bowiem mieć wiele innych zastosowań, a inwencja również w tym przypadku nie zna granic.

Nowe zastosowania kolców przeciw ptakom

kolce przeciw gołębiomZe względu na to, że kolce na ptaki stosowane są do zniechęcania szkodników, stosuje się je na różne gatunki, także na homo teściowus. Wystarczy podłożyć je pod poduszkę kanapy, na której w czasie wizyty siada droga mamusia. Co prawda zmarnujemy poduszkę, którą należy przedziurawić, aby metoda była skuteczna a kolce dobrze ukryte, ale dla teściowej kanapa będzie mniej wygodna niż zwykle i z pewnością chętnie skróci swoją wizytę. Kolce przeciw gołębiom – 1, teściowa – 0. Innym ciekawym zastosowaniem, któremu mogą posłużyć popularne kolce na gołębie jest przerobienie ich na wieszak na kuchenne ścierki lub na biżuterię. Z konieczności kolce należałoby nieco przyciąć i dokładnie przytępić ich końce, ale mogłyby się doskonale sprawdzić ustawione na krawędziach szafek. Kolejna metoda, pozwalająca na zastosowanie ich w nietypowy sposób, to przerobienie ich na jakąś ozdobę. Kolce przeciw ptakom można czymś owinąć dookoła, a na ich końcówki wsunąć sztuczne kwiaty i voila, miniaturowy stroik gotowy. Można go nawet wystawić na parapet, by nie tylko ładnie wyglądał, ale również spełniał swoje podstawowe cele.

Nie trzeba wiele czasu, by wymyślić nowe zastosowanie do kolców na ptaki. Naprawdę wystarczy jedynie odrobina inwencji i środków, aby stworzyć coś bardzo ciekawego przy małych kosztach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *