kursy zawodowe - Łódź

Poszłam na kursy zawodowe – Łódź

W obecnych czasach mówi się, że nawet sprzątaczka musi mieć maturę, żeby móc pracować. Jest w tym na pewno trochę racji. Osoby bez matury nie są dobrze postrzegane przez potencjalnych pracodawców, nawet jeśli mają inne umiejętności.

Kursy zawodowe – Łódź z perspektywą

kursy zawodowe - ŁódźDlatego też postanowiłam, ze i ja powinnam zainwestować w szkoły dla dorosłych. Miałam ukończoną jedynie szkołę zawodową dla kucharzy. Lubiłam gotować i miałam nadzieję, że dzięki temu szybciej będę mogła podjąć pracę i zarabiać pieniądze. Niestety, wyprzedzali mnie w pracy absolwenci technikum gastronomicznego z Łodzi, mimo iż często mieli oni mniej zajęć praktycznych niż my w szkole zawodowej. W końcu dostawałam pracę jedynie w barach szybkiej obsługi, ale nie o to mi chodziło. Poszłam nawet na kursy zawodowe-Łódź z piekarnictwa, ale to mi niewiele dało. Praca w piekarni była trochę lepsza, jednak tez nie był to szczyt moich marzeń i szukałam dalej sposoby na wyższe zarobki. Pomyślałam o tym, ze może szkoły policealne byłyby dobrym rozwiązaniem, ale jednak uznałam, że lepiej jest iść do szkoły dla dorosłych, zdać maturę i wtedy aplikować na lepsze stanowiska. To było dobre rozwiązanie. Do czasu zdania matury od razu szło mi lepiej na rozmowach kwalifikacyjnych i byłam lepiej postrzegana.

Dzięki temu udało mi się znaleźć pracę w dobrej restauracji najpierw jako pomocnik kucharza, a następnie jako samodzielny kucharz. Cieszę się, ze matura mi pomogła w znalezieniu pracy marzeń i mam nadzieję, ze teraz będę tylko awansować i zdobywać wyższe pensje.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *