Rekomendowane szkolenia pilotów dronów

Drona może kupić każdy potencjalny operator który ma wystarczająco dużo środków na zaopatrzenie się w takową maszynę, choć może być ona wykorzystywana wyłącznie rekreacyjnie. Do komercyjnego pilotowania drona, filmowania imprez czy jakichkolwiek innych zadań zawodowych wymagane jest posiadanie certyfikatu przeszkolonego operatora maszyny bezzałogowej.

Profesjonalne szkolenia operatorów dronów

drony szkolenieObecnie nie zdarza się, by do pracy został dopuszczony operator nie posiadający certyfikatu, dlatego też kursy i szkolenia są bardzo popularne, i cieszą się dużą frekwencją od wielu lat. Tylko po ukończeniu kursu i otrzymaniu certyfikatu można bowiem zawodowo pilotować drony Szkolenie jest zazwyczaj przeprowadzane na najbardziej podstawowych maszynach, łatwych do opanowania i pilotowania. Kursanci bowiem często nie mają zbyt dużego doświadczenia w sztuce pilotażu, nawet jeśli użytkują własną maszynę rekreacyjnie, dlatego też blok poświęcony technikom sterowania jest bardzo obszerny, i zawiera w sobie metody sterowania każdym rodzajem drona. Z racji iż sterowanie dronami w terenie zabudowanym objęte jest wieloma restrykcjami, kursy przewidują również rozbudowane wykłady dotyczące kwestii bezpieczeństwa i przepisów prawnych. Znajomość owych przepisów często jest jednym z wymagań, stawianych operatorom przez firmy poszukujące pilotów dronów, a bez takiej wiedzy operator nie może wykonywać zadań na imprezach masowych czy eventach plenerowych.

Standardowy kurs może trwać około sześćdziesiąt godzin, aczkolwiek najbardziej profesjonalne szkolenia są dłuższe i znacznie obszerniejsze. Zawodowi operatorzy dronów są więc doskonale przygotowywani do wykonywania zadań a wymagający egzamin końcowy umożliwia otrzymanie certyfikatu wyłącznie najlepiej wyszkolonym pilotom dronów.