druk 3d

Jak stworzyć unikalny produkt? Druk 3d

Prototypowanie jest jednym z najważniejszych etapów procesu projektowania. Prototyp pozwala na ujęcie wielu różnych aspektów badanego produktu, w tym ogólnych estetycznych, wymiarów, kieruje wzrok w stronę mechaniki, elektroniki i materiałów.

Druk 3D a prototypowanie

druk 3dKażdy unikalny produkt będzie wymagać bardzo różnego podejścia do tworzenia prototypów, ponieważ zarówno rodzaj prototypu oraz harmonogram i koszty związane z nim – zależą od złożoności, rozmiarów, funkcjonalności i typu produktu. Zbliżając się do potencjalnych nabywców powstał 3D generowany komputerowo modelu który pozwala na wizualizację produktu końcowego, aby klienci mieli pojęcie o tym, jak to działa i potencjalnie mogli wyrazić wstępne zainteresowanie. Istnieje kilka rodzajów prototypów, wszystkie mają różne funkcje. Wizualne prototypowanie, daje pojęcie o ogólnym kształcie, tworząc końcowy produkt jaki się uzyska, ale nie musi być wykonane z tego samego materiału co produkt końcowy. Prototypy wizualne mogą być wykonane za pomocą szybkiego prototypowania, – jest to proces, który tworzy modele 3D produktu bezpośrednio z danych CAD. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, szybki proces i jest idealny dla prostych wyrobów z tworzyw sztucznych i na druk 3D. Dla nieco bardziej złożonych produktów jest zazwyczaj potrzebny dowód koncepcji prototypu. Pozwoli to zweryfikować funkcjonalność produktu i przetestować biorące w nim udział mechanizmy. Dowód koncepcji prototypów ogólnie nie wygląda jak produkt końcowy, ponieważ może on składać się z płytki drukowanej, co ma potwierdzić że elektronika jet prawidłowe – mechanizm, bowiem musi być sprawdzony. Dowód koncepcji prototypów ogół trwa dłużej niż wytwarzanie szybkich prototypów i może to być dość skomplikowane. Prezentacja prototypów ma na celu pokazanie obu części – pracy produktu i jego wizualne aspekty.

To może być stosowany przez każde z przedsiębiorstw, aby uzyskać dalszą wiedzę na temat zainteresowania produktem. Taka prezentacja daje dobre wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać produkt końcowy, jak będzie pracować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *